Zákaznícka riešenia

Výrobky zostavené podľa požiadaviek zákazníka

Výrobný proces je zložitý. Stáva sa, že zákazník nenájde výrobok vhodný priamo pre neho. A tu je možné prispôsobiť sériový výrobok zvláštnou úpravou pre zákazníka. Ak ani toto riešenie nie je možné, je možné vyvinúť nový výrobok priamo pre zákazníka.

Nasledujú príklady riešení pre konkrétnych zákazníkov.

Zostava spájkovačky, podávače a počítadlá spájkovaných spojov

Sestava pájedla, podavače a počítadla pájených spojůZákazník z firmy v ČR chcel zabezpečiť, aby na danej operácii ručného spájkovanie bol dodržaný a kontrolovaný počet vykonaných spájkovaných spojov. Stávalo sa, že operátor "občas" niektorý spoj nevykonal. Špeciálny spájkovacia stanica s možnosťou odpočtu spájkovaných spojov momentálne na trhu momentálne nie je. Ponúkli sme teda nasledujúce variantu. Spojenie štandardné stanice HAKKO 938, podávača spájky HAKKO 373 a napájacieho zdroja pre ručné momentové skrutkovače s odpočtom dotiahnutých skrutiek PS-Control 100. Prínosom bol riadený proces ručného spájkovanie s možnosťou začlenenia zostavy do riadiaceho systému linky.

Prispôsobenie podávača na spájkovačky iných značiek

Vcelku bez väčších problémov sa nám darí jednoúčelovými držiaky prispôsobiť štandardnej podávač spájky HAKKO 373, ktorý je prispôsobený na použitie s Spájkovačky HAKKO, k existujúcim pájedlům našich zákazníkov.

Spájkovacie masky a výstupný dopravník pre spájkovacie vlnu Kirsten

Pájecí masky a výstupní dopravník pro pájecí vlnu KirstenAko výhradný dodávateľ spájkovacích vĺn KIRSTEN do Českej republiky našim užívateľom ponúkame dodanie nami vyrábaných spájkovacích masiek a možnosť doplnenia vlastné vlny výstupným dopravníkom a odkladacím rámom. Prínosom je priaznivejšia cena týchto doplnkov, ako u originálu od výrobcu, a zvýšenie úžitkovej hodnoty vlastného zariadenia.

 

Dispenzer a ručné osadzovacieho pracovisko PRECITEC

PRECITECPodstatným spríjemnením a urýchlením práce s dispenzerom môže byť aj jeho spojenie s ručným osadzovacím pracoviskom. Pre dve firmy v ČR sme úspešne vyriešili takáto požiadavka. Podarilo sa nám jednoúčelovým držiakom spojiť stolný dispenzer s ručným osadzovacím pracoviskom PRECITEC, ktoré máme v ponuke. Ukázalo sa, že v mnohých prípadoch môže toto ekonomicky zaujímavé riešenie nahradiť drahý poloautomat či automat.

 

Digestor pre montážne pracoviská lepenie

Digestoř pro montážní pracoviště lepeníNáš stály zákazník sa na nás obrátil s problémom odťahu splodín z pracoviska lepenia tak, aby bol zaistený dostatočný prístup pre manipuláciu pri vlastnom lepení a naopak dokonalý odťah splodín pri zasychaní lepidla. Výsledkom bola digestor s odklopnou prednou stenou, ako je vidieť na nasledujúcich obrázkoch.

 


Zákaznícke riešenia v oblasti testovania

Multiplexer MP01

Multiplexer MP01Náš zákazník, ktorý si zakúpil nami dodávaný ihličkovú MDA tester CHECKSUM, potreboval pre jednu zo svojich zostáv podstatne zvýšiť počet testovacích kanálov. Štandardné riešenie doplnením ďalších testovacích kariet do systému vychádzalo neefektívne, a preto sme ponúkli jednoúčelové zariadenia (Multiplexer MP01), ktoré zvýšilo počet testovacích kanálov o 120, čo bolo pre danú aplikáciu plne postačujúce.

 

Zhotovenie ihlových polí

Ako jednu z ďalších našich služieb ponúkame zhotovenie ihlových polí podľa dodaných podkladov a ak je to ihlové pole pre nami dodaný tester CHECKSUM, sme schopní k tomuto jehlovému poli vytvoriť aj testovací program.

Pracovný stôl pre AOI tester Mirtec

Pracovní stůl pro AOI tester MirtecSúčasťou každej dodávky AOI testera MIRTEC je pracovný stôl, ktorý zaisťuje kompaktnosť celého zariadenia a jeho ľahké presunutie v rámci výrobnej linky bez nutnosti demontáže a následné nové inštalácie celého systému.

 

 

 

 


Zákaznícke riešenia v oblasti antistatiky

Náhrada originálnych káblových kanálov a osvetlenie pracovných stolov

Náhrada originálních kabelových kanálů a osvětlení pracovních stolůFínska spoločnosť Treston je popredným európskym výrobcom priemyselného nábytku a skladových systémov pre priemysel. Jej výrobky vynikajú vysokou kvalitou spracovania a ergonómiou. Vďaka priamemu zastúpeniu môžeme ponúknu aj veľmi prijateľnú cenu. Napriek tomu sa nám podarilo nájsť cestu, ako túto cenu urobiť ešte priaznivejšie, skrátiť dodacie termín a dokonca aj zvýšiť možnosť variabilnosti elektrických rozvodov na pracovnom stole. Všimli sme si, že:

 • originálne osvetlenie pracovného stola OL-254 je veľmi kvalitné, ale aj pomerne drahé,
 • originálne káblové kanály majú obmedzené možnosti vybavenie elektrických rozvodov a naviac predlžujú dodacie termíny.

Preto sme sa rozhodli vyriešiť vlastnými silami z tuzemských zdrojov náhradu týchto dvoch komponentov. Výsledkom bola priaznivejšia cena výslednej zostavy pracovného stola pri zachovaní vysokej kvality, rýchlejšie termíny dodania a možnosť individuálnej konfigurácie elektrických rozvodov na pracovnom stole. Veľmi priaznivo je zákazníkmi hodnotené tiež zabezpečenie celej dodávky vrátane montáže.

ESD stoly v konfigurácii podľa požiadavky zákazníka

ESD stoly na míruOkrem pracovných stolov Treston máme v ponuke tiež stoly vlastnej konštrukcie. Tu je najväčším prínosom možnosť zhotoviť stôl presne podľa požiadaviek zákazníka a máme s nimi úspech hlavne pri požiadavke atypických veľkostí. Nami dodané stoly sú vo firmách: ELIM Volary, METRA Blansko, FOXCONN Pardubice, E-TRONICS Brno, SONY SLOVAKIA Trnava, atď.

 

 

ESD vozíky podľa požiadavky zákazníka

ESD vozíky na míruNa zákazku tiež dodávame ESD transportné vozíky v štandardných či atypických veľkostiach.

 

 

Uzemňovací boxy podľa požiadavky zákazníka

Zemnicí boxy na míruZákazníckym riešením nemusí byť vždy zložitý výrobok. Pekným príkladom úspešného zákazníckeho riešenia, ktoré sa neskôr stalo regulárnym výrobkom sú uzemňovacie boxy s mosadznými zdierkami. Tento box vznikol na popud požiadavke českej pobočky taiwanské firmy, kde sa štandardné uzemňovacou boxy s plastovými zdierkami príliš neosvedčili. Respektíve operátori pracujúci v tejto firme pracovali s takým nasadením, že materiál, ktorý inde bez problémov odoláva, tu bol veľmi rýchlo ničený. Nové boxy, hoci sú drahšie, vydrží aj v tých najnáročnejších podmienkach ázijské veľkovýroby a nám zostal spokojný zákazník.

ESD odevy

Tiež dodávka ESD odevov je v našej firme riešená zákazníckym spôsobom. Máme štandardný ponuku strihov a veľkostí, ale zákazník si vždy môže zvoliť farbu, zmeniť alebo upraviť detail alebo objednať odev vrátane firemného loga.

ESD oděvy


ESD audity a školenia

K našim službám už niekoľko rokov patrí ESD audity a školenia. Keď sme s touto činnosťou začínali, väčšina kolegov z odboru sa na nás pozerala takmer ako na bláznov. Kto by takú službu potreboval? To myslíte naozaj vážne?

S príchodom zahraničných koncernov a s tým spojeným zvyšovaním požiadaviek na kvalitu a riadenie procesov sa táto služba stala jednou z najvyhľadávanejších a my si trochou hrdosti dovoľujeme zverejniť zoznam firiem, kde sme tieto činnosti vykonávali:

 • SIEMENS
 • VDO
 • PANASONIC
 • ROHDE & SCHWARZ
 • TYCO ELECTRONICS
 • BOHEMIATECH
 • VISTEON INVENSYS
 • EGSTON
 • FOXCONN
 • ASUS
 • CZECH SCHOTT
 • Electronic Packaging
 • MD ELMONT
 • MURR
 • EPCE
 • TRW
 • METRA ŠUMPERK
 • Nera Networks
 • DEAS
 • OPTOKON
 • CRT
 • PUNCH
 • OPTREX
 • AMTEK
 • TESLA BLATNÁ
 • RICARDO PRAGUE
 • TOMBAK
 • ERA
 • Connaught Electronics Maurice Ward
 • PROCEMM

Aké sú najväčšie úskalia jednoúčelových zariadení

Konštrukcie a cena každého jednoúčelového zariadenia je daná jeho malosériovú či väčšinou kusovú výrobou. Preto je dobré používať už hotové polotovary či výrobky napriek tomu, že konečné riešenie potom vyzerá trochu neohrabane.

Veľké problémy nastanú vždy, ak konštruktér musí použiť elektrické zariadenie. Zákon 22/1997 Zb. o technických požiadavkách na výrobky nerozlišuje, či sa jedná o zariadenie vyrábané v kusovej alebo stámiliónové sérii. Každé zariadenie musí byť elektricky bezpečné a vyhovovať požiadavkám na elektromagnetickú kompatibilitu. Na každý výrobok musí jeho výrobca zo zákona vydať "Vyhlásenie o zhode" a doložiť ho príslušným "Posúdením zhody". Inštitúcie zaoberajúce sa skúškami elektrotechnických zariadení však nie sú charitatívnymi organizáciami a za tieto skúšky si samozrejme nechajú zaplatiť. Cena takýchto testov vo väčšine prípadov potom mnohonásobne prevyšuje cenu vlastného zariadenia. Pri výrobku určeného pre sériovú výrobu to toľko "nebolí", ale čo s jednoúčelovým zariadením.

Elektrická bezpečnosť sa dá elegantne vyriešiť použitím už schváleného napájacieho zdroja a vlastné zariadenie napájať bezpečným napätím alebo skúšku nahradiť predvolenú revízií. U elektromagnetickej kompatibility je to zložitejšie. Tu nám veľmi cenné rady poskytuje Akreditované skúšobné laboratórium č. 1184 - ABEGU, a.s. Tanvald, kde si nechávame schvaľovať naše štandardné výrobky a kde sa vždy pred konštrukciou jednoúčelového zariadenia poradíme, ako zariadenie navrhnúť, aby náklady na skúšku elektromagnetickej kompatibility boli minimálne.

Tiež ponúkaná cena za jednoúčelové zariadenia sa ťažko kalkuluje. Treba odhadnúť náklady na konštrukčné práce, materiál, výrobu a inštaláciu. O termíne dodania už ani nehovoriac. To všetko vo fáze, keď vlastné zariadenie existuje len v hlave konštruktéra, ktorý je schopný povedať len "asi by to išlo vyriešiť". Veľakrát sa potom po úspešnej inštalácii pýtame: Stálo nám to za tú prácu? Malo to zmysel? Zarobili sme?

Cez to všetko sa na tento tenký ľad radi púšťame a snažíme sa vždy požiadavkám našich zákazníkov vyjsť v ústrety, hoci našou odmenou často býva len zadosťučinenie, že sme "dokázali, že to dokážeme". Chceli by sme Vám niektorá naša zákaznícke riešenia predstaviť a ukázať ich zmysel . Možno sa pre Vás stanú inšpiráciou, ako vylepšiť Vašej vlastnej produkcii.

S otázkami a požiadavkami na zákaznícke riešenia sa môžete obracať na technických špecialistov. Kontaktné informácie nájdete na stránkach Kontakt.

Kontaktný formulár


Súhlasím s podmienkami a beriem na vedomie zásady ochrany osobných údajov ZDE.


captcha

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Naše webové stránky používajú cookies, ktoré nám pomáhajú zistiť, ako sa naše stránky používajú. Aby sme cookies mohli používať, musíte nám to povoliť. Kliknutím na tlačidlo „OK, súhlasím“ udeľujete tento súhlas.


Cookies sú malé súbory, ktoré webové stránky (aj tie naše) ukladajú vo Vašom webovom prehliadači. Obsahy týchto súborov sú vymieňané medzi Vašim prehliadačom a našimi servermi, prípadne so servermi našich partnerov. Niektoré cookies potrebujeme, aby webová stránka mohla správne fungovať, niektoré potrebujeme k marketingovej a štatistickej analytike. Tu si môžete nastaviť, ktoré cookies budeme môcť používať.
 

Nevyhnutné cookies
Analytické cookies
Marketingové cookies
ve všech produktech